OC zniżki do 80%

Spora liczba klientów pamięta dawny system taryfikacji składek. Obowiązywał system bonus-malus , w którym właściciel pojazdu był przypisywany do odpowiedniej klasy taryfikacji. Na takiej podstawie ubezpieczyciel przyznawał zniżki i zwyżki w OC i AC. Według tych tabel mogłeś otrzymać do 60% zniżki na OC za bezszkodowość. Dzisiaj pisząc OC zniżki do 80% tak naprawdę intrygujemy klientów niesamowitą promocją.

Obecnie ten system jest znacznie rozwinięty, dlatego aby poznać cenę ubezpieczenia OC nie należy tylko podać marki, rodzaju paliwa i tego że właściciel ma dobrą bezszkodową historię. Do wyliczenia składki należy wprowadzić wszystkie wymagane dane do systemu. Każde towarzystwo inaczej tworzy swój kalkulator i daje inną ofertę na podstawie historii właściciela pojazdu.

Towarzystwa raportują do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego informacje o zawartych polisach. Przekazują tam informację o szkodach (kto był sprawcą, kto poszkodowany, wysokości wypłat itd.). Celem jest wychwytywanie oszustw i uszczelnienie systemu. Dane o zawartych polisach i szkodach są niezwykle pomocne przy ocenie ryzyka. Podczas kalkulowania ceny Ubezpieczyciele  łączą się z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym i pozyskują informacje o kliencie i o pojeździe. Towarzystwa ubezpieczeniowe opracowały i ciągle doskonalą swoje systemy obliczenia ryzyka (przewidywania przyszłości) a co za tym idzie poziom cen.

Na jakim poziomie są zniżki lub zwyżki klienta za szkodowość nie są wykazywane w procentach, w zasadzie widać tylko cenę. Towarzystwa odchodzą od drukowania na polisach informacji poziomie zniżek.  A jeśli to robią –  to tylko i wyłącznie w celach marketingowych.

Jakie czynniki mogą mieć wpływa na wysokość składaki OC?

– wiek i doświadczenie kierowcy czyli jak długą ma historię ubezpieczenia, czy były szkody a jak tak to jak często

– miejsce użytkowania pojazdu (większe miasto = więcej poruszających się aut = to podwyższa ryzyko wypadku, statystyki policyjne także mają wpływ na składkę)

– marka pojazdu (auta zaliczane do szybkich i sportowych mają wyższe ubezpieczenie, najdroższe oferty otrzymują takie marki jak BMW,AUDI i VOLKSWAGEN)

– pojemność silnika

– stan cywilny i liczba dzieci (ustabilizowane życie prywatne obniża składkę)

– i inne o których nie mamy pojęcia ( co ciekawe Ubezpieczyciel  nie może pytać o płeć i nie pyta – jest zawarta w numerze PESEL przedostatnia cyfra parzysta to kobieta, nieparzysta mężczyzna)

O co chodzi z OC zniżki do 80%  ??

Doradcy Ubezpieczeniowi czasami mogą dodatkowo mogą dać 5,10 lub 20 procent zniżki od ceny proponowanej w danym towarzystwie. Pamiętaj, że nawet jak otrzymasz propozycję listowną –warto odwiedzić nasze buro –być może znajdziemy inną tańszą ofertę lub damy rabat i cena będzie niższa niż w otrzymanym liście.

Zdarza się że  wykupując samo OC zapłacimy drożej niż OC+NNW, ponieważ nie otrzymamy wtedy dodatkowej zniżki –warto zapytać o to naszych doradców.

Jakie czynniki mają wpływa na składkę AC?

– wiek i wartość pojazdu

– miejsce parkowania samochodu

liczba i rodzaj zabezpieczeń przeciw kradzieżowych

– pakiet czy jest serwisowy czy warsztatowy lub kosztorys

– wykupienie amortyzacji (jej zastosowanie oznacza pomniejszenie odszkodowania o procentowo wyrażone zużycie części)

– wysokości udziału własnego (tzw. franszyza redukcyjna) w likwidacji szkody – to kwota odszkodowania, którą właściciel pojazdu pokrywa z własnej kieszeni.

– i inne

Wszyscy lubimy promocje i obniżki, dlatego pojęcie „zniżki” będzie nadal funkcjonowało. Jednak nie bądźmy skupieni się na jakim poziomie będą przyznane zniżki w danym towarzystwie. Skupmy się na dobrej cenie i dobraniu pakietu do twoich potrzeb. Lepiej jest być szczerym i powiedzieć że samochód będzie użytkowała osoba młoda i dopłacić 50 czy 100zł i być spokojnym, gdy taka osoba będzie miała szkodę (lepiej zapłacić za prawidłową polisę troszkę więcej niż potem dopłacać sporą kwotę).  Często wart wybrać inną opcję, która jest droższa o np.30zł i mieć dodatkowo wyższe NNW bądź otrzymać Assistance. Nasi doradcy na pewno dołożą starań, aby doradzić odpowiednie rozwiązanie. OC zniżki do 80% – wciąż wierzysz w zniżki ?

 Opracowanie:

Angelika Połom Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Pruszczu Gdańskim

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl