OC z drugiej ręki

Możliwości ekonomiczne sprawiają, że wielu Polaków nie dotyczy dylemat – auto nowe czy używane. W większości decydujemy się na samochód z drugiej ręki. Jednak koszty zakupu samochodu nie kończą się wraz z podpisaniem umowy sprzedaży. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Kupno samochodu wiąże się z takimi dodatkowymi kosztami, jak np. opłata rejestracyjna czy podatek od czynności cywilnoprawnych. To oczywiste. Jednak wielu kierowców jest zaskoczonych, że dotychczasowy ubezpieczyciel czasem wymaga dopłaty do polisy OC właśnie kupionego auta. – Po zakupie samochodu używanego możemy korzystać z polisy OC byłego właściciela, bo pozostaje ona ważna do daty wygaśnięcia. Jednak Towarzystwo Ubezpieczeniowe może wymagać dopłaty, np. gdy poprzedni właściciel uzyskał zniżki, a nam, według standardów ubezpieczyciela, one nie przysługują. Z możliwością dopłaty powinni się liczyć przede wszystkim kierowcy młodzi lub tzw. szkodowi.

Ubezpieczyciela możemy jednak w dowolnym momencie zmienić na takiego, który oferuje lepsze warunki. Warto rozważyć taką opcję, pamiętając, że jeśli ubezpieczyciel zdecyduje się na rekalkulację składki, to należną dopłatę naliczy za każdy dzień użytkowania pojazdu. A może to zrobić w ciągu 3 lat. W takiej sytuacji kwota dopłaty może nas zaskoczyć.

A co z AC? Polisy AC nie „dziedziczymy” po poprzednim właścicielu samochodu – musimy ją wykupić na własną rękę.

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl