Ubezpieczenie na życie

Posiadanie polisy na życie chroni twoich bliskich na wypadek gdyby Ciebie zabrakło. Polisę możesz rozszerzyć o dodatkowe klauzule, np. finansowe wsparcie po wypadku lub chorobie, pobyt w szpitalu, urodzenia dziecka, zdiagnozowanie poważnej choroby, uszczerbku na zdrowiu.

Oprócz wsparcia finansowego towarzystwa ubezpieczeniowe oferują pomoc assistance. Dzięki temu ubezpieczony może skorzystać z pomocy psychologa, transportu medycznego, dowóz leków czy pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji.

Istnieją różne warianty ubezpieczenia na życie, między innymi ubezpieczenie życia pod kredyt, posagowe , ochronno-inwestycyjne(UFK), ochronno-oszczędnościowe, grupowe. Przy zawieraniu polisy ważne jest, aby dobrze przemyśleć co dokładnie chcesz zabezpieczyć. Istotny jest wiek ubezpieczonego. Najczęściej towarzystwo określa do jakiego roku życia można przystąpić do polisy na życie, np. 60 lub 65 lat. Jednak, jeśli masz więcej niż 65 lat, także możesz zawrzeć polisę na życie. Po prostu wybierasz wariant dla seniorów, i taka polisa jest najczęściej bezterminowa.

Kiedy zdecydujesz się zabezpieczyć swoje życie, przygotuj się także na ankietę medyczną. Będą tam pytania twój wzrost, wagę, czy palisz papierosy, albo czy w twojej rodzinie występowały nowotwory lub inne poważne choroby.

Ubezpieczenie posagowe – zapewnia dziecku środki ukończenie edukacji oraz start w dorosłe życie. Najczęściej zawierana jest przez rodziców.

Ubezpieczenie na życie ochronno-inwestycyjne – w ubezpieczeniu z funduszem kapitałowym część składki kieruje na fundusze kapitałowe, których celem jest pomnażanie zysku z polisy, a część na ochronę życia.

Ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe – to ubezpieczenie na życie, które łączy w sobie ochronę, oraz gromadzenie środków na przyszłość.

Ubezpieczenie życia pod kredyt – to w szczególności ubezpieczenie wymagane przez bank, który jest uposażony do wypłaty odszkodowania w razie śmierci ubezpieczonego.

 

Opracowanie:

Alicja Rynkiewicz Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Gdyni

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl