Zgłoszenie sprzedaży

Podczas sprzedaży pojazdu pamiętaj aby nowemu właścicielowi przekazać, oprócz kluczyków i dowodu rejestracyjnego, aktualną polisę OC. Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych przechodzi wraz z pojazdem na nabywcę, który decyduje czy będzie korzystał z umowy czy tez ją rozwiąże.

Pamiętaj też, by sporządzić czytelną umowę kupna-sprzedaży, która musi zawierać:

  • imię, nazwisko, adres zamieszkania i numer PESEL, o ile został nadany lub nazwę, siedzibę i numer REGON – zarówno sprzedającego, kupującego jak i współwłaścicieli
  • markę, model, rok produkcji, pojemności silnika, numer rejestracyjny i VIN pojazdu
  • cenę
  • datę zawarcia transakcji
  • podpisy obu stron.

Jeśli dokonałeś już sprzedaży auta lub innego pojazdu mechanicznego masz 14 dni na zgłoszenie tego faktu ubezpieczycielowi. Weź ze sobą umowę potwierdzającą sprzedaż i przyjdź do najbliższego biura ubezpieczeniowego J. Limanówka, gdzie nasi Doradcy prześlą ww. dokument do Towarzystwa, w którym zawierałeś polisę OC. Możesz też przesłać skan umowy do naszego biura drogą elektroniczną. Polisa automatycznie zostanie przepisana na nowego właściciela ale tylko w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jeśli razem z OC było wykupione Autocasco, to należy Ci się zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia. W załatwieniu wszystkich formalności pomogą nasi Doradcy Ubezpieczeniowi.

I jeszcze jedno – nie zapomnij odwiedzić Wydziału Komunikacji. Tam także jesteś zobowiązany poinformować o sprzedaży pojazdu a brak zgłoszenia może skutkować nałożeniem kary.

Opracowanie:

Sylwia Konopacka Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Gdańsku

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl