Ubezpieczenie samochodu sprowadzonego z zagranicy

Wielu polskich kierowców decyduje się na zakup auta sprowadzonego z zagranicy. Statystyki mówią o liczbie około milionie aut rocznie. Jednego roku jest  to więcej raz mniej ale zdecydowanie więcej mamy samochodów sprowadzanych z zagranicy niż  aut nowych sprzedawanych w krajowych sieciach dealerskich.

Zakupiony samochód który ma ważny przegląd techniczny i aktualne tablice rejestracyjne może jeździć po polskich drogach. Przez cały okres samochód musi mieć ważne ubezpieczenie OC. Może to być jeszcze ważne zagraniczne lub wykupione w Polsce OC krótkoterminowe na 30dni lub roczne OC.

Ważne: Pamiętaj, że w dzień rejestracji i otrzymania dowodu rejestracyjnego musisz wykupić ubezpieczenie. Koniecznie tego samego dnia. W ten sposób unikniesz kary z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Możesz wykupić OC krótkoterminowe na 30dni (orientacyjny koszt 60-100zł) –  w tym okresie trwania takiej polisy masz czas na załatwienie formalności związanych ze sprowadzeniem auta. Takie ubezpieczenie krótkoterminowe możesz wykupić tylko raz i jeśli umowa od zakupu nie jest starsza niż 30dni.

Polisa krótkoterminowa nie przedłuża się automatycznie na kolejny okres. Trzeba pamiętać by między polisą krótkoterminową a roczną nie było ani jednego dnia przerwy inaczej czeka nas kara z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Lub co gorsza w razie wypadku czy też kolizji sami będziemy pokrywać wyrządzone szkody.

Można wykupić roczne ubezpieczenie samochodu sprowadzonego z zagranicy, który nie jest jeszcze zarejestrowany w Polsce (możliwość taka jest tylko w kilku towarzystwach).  Muszą być ważne polskie badania techniczne, na zarejestrowanie auta masz czas 30 dni. I nie można wykupić autocasco w takim przypadku. Nasi doradcy na pewno doradzą najlepsze rozwiązanie i wybór odpowiedniego ubezpieczenia samochodu sprowadzonego z zagranicy.

Jeżeli wszystkie dokumenty sprowadzonego auta z zagranicy przeszły formalności w Wydziale komunikacji i właściciel otrzyma tymczasowe tablice rejestracyjne ważne 30dni to wtedy należy wykupić ubezpieczenie roczne OC. Najlepiej oczywiście skorzystać z fachowej pomocy naszych Doradców Ubezpieczeniowych. O ewentualnej zmianie tablic rejestracyjnych poinformować trzeba ubezpieczyciela. Zmiana numerów jest drobną nieodpłatną formalnością w której chętnie pomogą nasi Doradcy Ubezpieczeniowi. I taka formalność nie dotyczy tylko ubezpieczenia samochodu sprowadzonego z zagranicy.

Opracowanie:

Angelika Połom Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Pruszczu Gdańskim

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl