Ubezpieczenia jachtów, Łodzi

Jeśli jesteś właścicielem lub użytkownikiem jachtów motorowych i żaglowych, lub innego sprzętu wodnego, itp. desek windsurfingowych, kajaków, rowerów wodnych które zarejestrowano i dopuszczono do pływania po polskich i europejskich wodach śródlądowych, dobrze pomyśleć o ubezpieczeniu tego mienia. Takie ubezpieczenie  swoim zasięgiem obejmuje wody śródlądowe w Polsce oraz w Europie.

Działa ono  w trakcie trwania  rejsów turystycznych, sportowych i szkoleniowych tj. w tzw. Okresie eksploatacji ale także w czasie remontu lub zimowania tj. okresie wyłączenia z eksploatacji oraz w razie transportu lądowego jachtu w Polsce i Europie. Wybierz jakie ryzyka cię interesują.

Ubezpieczenie jacht-casco

Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, jeśli dojdzie do uszkodzenia jachtu w wyniku itp. wywrócenia, zatonięcia czy kolizji z inną jednostką pływającą, ale także w wyniku pożaru, wandalizmu, dewastacji czy kataklizmów pogodowych itp.

OC użytkowników

Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, jeśli jacht lub jego załoga wyrządzą szkody osobie trzeciej (innej niż kapitan czy członek załogi).

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaci pieniądze, jeśli itp. w wyniku nieszczęśliwego wypadku zdrowie członka załogi lub kapitana poważnie ucierpi, czyli dojdzie do tzw. Trwałego uszczerbku na zdrowiu (itp. złamania nogi, utraty palca, utraty wzroku lub słuchu).

Ubezpieczenie rzeczy osobistych

Odszkodowanie zostanie wypłacone, jeśli przedmioty codziennego użytku członków załogi (itp. telefony, odzież), które są przydatne na jachcie, zostaną zniszczone, uszkodzone lub utracone.

Osobno można ubezpieczyć również silnik łodzi motorowej. Tu potrzebne będą dane silnika – jego marka, pojemność  i moc itp.

Dlaczego warto?

Możesz zawrzeć polisę na rok lub na krócej (wtedy będzie to ubezpieczenie krótkoterminowe).

Można również  rozszerzyć zakres ubezpieczenia o ochronę na czas udziału w regatach i innych zawodach sportowych.

Nasi doradcy zadadzą kilka szczegółowych pytań odnośnie ubezpieczanego mienia – łódki, jachtu – po to by dokładnie dopasować ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

Interesować nas może, wielkość kadłuba, tonaż i zanurzenie łódki. Ważne też będą dokumenty rejestracyjne takiego jachtu-łódki, rok produkcji, materiał z jakiego jest zbudowany, gdzie będzie pływał i gdzie będzie stacjonował – w jakim porcie.

Opracowanie:

Agata Wojewska Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Gdańsku

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Dokumenty w formacie PDF / ZIP

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl