Tanie OC

Zapewne jak masz samochód chciałbyś mieć tanie OC. Poniżej kilka rad przygotowanych przez naszych doradców jak uzyskać tanie OC. Część porad zostało napisane z przymrużeniem oka ale warto poczytać.

Zapraszamy do biura z wyprzedzeniem najlepiej 2-3 tygodniowym. Po pierwsze okres ubezpieczenia się nie zmieni – to nie badania techniczne. Mogą pojawić się komplikacje, awarie systemów, błędnie wprowadzone szkody do systemu – będziemy mieli czas na prawidłowe zawarcie umowy.

Po otrzymaniu oferty w dobrej agencji nie kombinuj tylko kupuj może być tylko drożej. Niektóre Towarzystwa pierwszą wycenę proponują na atrakcyjnym poziomie – każda kolejna wycena jest wyższa. Nie jest to wina Agenta tak są stworzone algorytmy i jak naszym zdaniem cena jest bardzo atrakcyjna to podpisuj umowę. Zapłacić możesz później przelewem lub kartą płatniczą.

Postaraj się o dobrą historię ubezpieczeń. Taka niby oczywista oczywistość ale nie wszyscy wiedzą, że  do twojej historii liczą się szkody np. na samochodach służbowych, pożyczonych. Jak nie musisz, nie pożyczaj twojego auta. Szkoda spowodowana nie przez Ciebie ale twoim pojazdem, również wpłynie niekorzystnie na twoją historię ubezpieczeń.

Kup odpowiednie auto. Tanie OC łatwo uzyskać posiadając właściwe auto. Niewielkie popularne modele aut z małą mocą to auta na które uzyskasz tanie OC. Jeśli kupisz sportowy pojazd lub potężnego SUV-a to siłą rzeczy musisz się liczyć z wyższymi cenami.

Mieszkaj w taniej miejscowości. Wielu klientów wstrzymuje się z przemeldowaniem do większego miasta. Dalej są zameldowani u rodziców w małej miejscowości, chociaż faktycznie mieszkają np. w Gdańsku. Jest to skuteczny sposób na tanie OC.

W małżeństwach – najlepiej wozy osobno. Docelowo warto aby każdy z małżonków miał swój samochód ubezpieczony na siebie. Jedna szkoda jednego małżonka na jednym pojeździe, nie wpłynie na cenę drugiego pojazdu.

Jak jest sytuacja trudna skorzystaj z Doradcy. Czasami klient z jakiegoś powodu otrzyma bardzo wysokie wyceny OC. Nasi doradcy pomogą w takiej sytuacji.

Stabilna sytuacja rodzinna i finansowa. To kolejna oczywistość ale klienci o ustabilizowanej sytuacji rodzinnej w związkach małżeńskich z dobrą historią kredytową powodują stosunkowo mniej kolizji.

Agentowi mów prawdę. Nasza rozmowa w biurach i przez telefon nie jest nagrywana. Nie ukrywaj przed Doradcą żadnych faktów. Znając sytuację będziemy mogli wspólnie wypracować najkorzystniejsze rozwiązanie bezpieczne i tanie. Pomaga nam w tym duże wieloletnie doświadczenie w branży i współpraca z wszystkimi Ubezpieczycielami.

Korzystaj z oferty dobrego Agenta. W naszych biurach porównamy oferty wszystkich ubezpieczycieli działających  w Polsce. Celowo nie piszemy z iloma Ubezpieczycielami współpracujemy bo należałoby zbyt często aktualizować artykuł. Firmy się ciągle łączą, dzielą, tworzą oddzielne marki, na rynek wchodzą  nowe podmioty, również działające na zasadzie oddziału zagranicznej firmy. Naszą ambicją i założeniem biznesowym jest dostarczanie najszerszej oferty ubezpieczeniowej naszym klientom.

Nie kupuj przez Internet. Zakup ubezpieczenia lepiej zrobić u doradcy. Cena internetowa nie jest korzystniejsza a pomoc Doradcy otrzymasz w cenie usługi. Jak nie możesz stawić się w biurze osobiście nie ma sprawy. Cały proces zakupu, począwszy od analizy twoich potrzeb możemy wykonać telefonicznie i sfinalizować poprzez przesłanie umowy i wypowiedzenia mailowo.

I na koniec tanie OC to nie zawsze najlepsze OC. Dlaczego ? Posłużę się przykładem. Klient ma dziecko które właśnie otrzymało prawo jazdy i wiadomo będzie, że co najmniej kilka razy w roku będzie kierowało pojazdem. W firmie X cena wyniesie 500 zł za OC i nie ma pytań o młodego kierowcę ani żadnych konsekwencji finansowych z powodu kolizji do której by doszło w trakcie kierowania pojazdem przez młodą osobę. W firmie Y cena OC wynosi 480 zł a ewentualna dopłata za szkodę to 100 % składki czyli dodatkowo 480 zł. Którą ofertę powinien wybrać klient ? Oczywiście powinien odżałować i zapłacić 20 zł drożej. Podsumowując korzystaj z usług Agenta ubezpieczeniowego dostaniesz tanie OC i unikniesz pułapek zastawianych przez Towarzystwa  Ubezpieczeniowe.

Opracowanie

Jan Limanówka

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Dokumenty w formacie PDF / ZIP

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl