Rower i Rowerzysta

Jeśli jesteś rowerzystą i chcesz się poczuć bezpiecznie na swoich dwóch kółkach na pewno ułatwi Ci to wykupienie ubezpieczenia.

Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie szeroką gamę ubezpieczeń dedykowanych właśnie rowerzystom i rowerom.

I tak, możesz wykupić OC rowerzysty, które zapewni Ci finansową ochronę na wypadek wyrządzenia szkody innym osobom lub ich mieniu  np. podczas uprawiania sportu, obejmuje to również szkody wyrządzone przez dzieci i zwierzęta, będące pod Twoją opieką, czy wjechanie przez nieuwagę w bok zaparkowanego samochodu.

Jeśli zdarzy się, że wypożyczysz sprzęt sportowy ( rowery, hulajnogi itp.) TU przejmie odpowiedzialności za szkody związane z posiadaniem i użytkowaniem tego sprzętu.

Jest też możliwość rozszerzenia ochrony o dyscypliny ryzykowne i ekstremalne, takie jak maratony czy kolarstwo górskie.

Dobrze tez pomyśleć o skutkach wypadków na rowerze, hulajnodze. Po to właśnie jest ubezpieczenie NNW, które zapewni Ci wypłatę świadczenia za trwały uszczerbek na zdrowiu m.in. wskutek nieszczęśliwego wypadku na rowerze czy hulajnodze.

Pokryje  koszty leczenia powypadkowego (wizyty lekarskie, badania, rehabilitacja). Zapewni też dzienne świadczenie szpitalne.

Warto też zabezpieczyć swoje dwa kółka przed utratą. Najłatwiej pozbędziesz się obaw, wykupując wraz z ubezpieczeniem NNW czy OC ubezpieczenie od kradzieży tzw. CASCO rowerowe.

Zapewni ono odszkodowanie w wyniku zdarzeń takich jak: rabunek (czyli odebranie siłą), zdarzenie losowe, kradzież z włamaniem czy zagubienie przez zawodowego przewoźnika na podstawie dokumentu przewozowego. Takie ubezpieczenie działa zarówno w przypadku kradzieży z zamkniętego pomieszczenia, np. mieszkania lub piwnicy, jak i „z ulicy”, gdy rower był przypięty np. do stojaka oraz daje  możliwość ubezpieczenia rzeczy, które przewozisz na rowerze np. w sakwie.

Dodatkowo, warto sprawdzić  swoje ubezpieczenie na mieszkanie – w takiej polisie zazwyczaj ubezpieczone jest również mienie w piwnicy, komórce – czyli np. rower od kradzieży.

Jeśli jeszcze nie masz takiego ubezpieczenia nasi pracownicy doradzą także w tej kwestii.

Opracowanie:

Agata Wojewska Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Gdańsku

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Dokumenty w formacie PDF / ZIP

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl