Nie kłam ubezpieczycielowi

Dla wielu osób AC jest polisą bezpieczeństwa, taką na wszelki wypadek. I słusznie, właśnie taka jest jego rola. Pod warunkiem, że obejmuje rodzaj wypadku, który akurat nam się przytrafił oraz, że nie zatailiśmy informacji.

Są sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania lub zdecyduje się na wypłacenie tylko części. To tzw. wyłączenia od odpowiedzialności. Do standardowych wyłączeń możemy zaliczyć jazdę pod wpływem alkoholu, niedostateczne zabezpieczenia antywłamaniowe, pozostawienie dokumentów i kluczyków w samochodzie, prowadzenie bez uprawnień. Są też wyłączenia umowne, których zakres jest inny u różnych ubezpieczycieli. Warto się z nimi zapoznać, bo to te szczegółowe warunki, a nie cena polisy tak naprawdę świadczą o jakości AC.

Wyłączenia umowne to np. wariant likwidacji szkody, wysokość udziału własnego (ubezpieczenie nie musi pokrywać 100%), sposób zabezpieczenia bagażu, pożar samochodu w wyniku samozapłonu, zły stan techniczny (np. „łyse opony”). Wbrew pozorom, im bardziej szczegółowo określone warunki wyłączenia odpowiedzialności, tym lepiej. Zapisy ogólne, np. „rażące niedbalstwo” są bowiem na tyle pojemne, że można pod nie podciągnąć w zasadzie wszystko.

Jeśli nie mamy świadomości, jakie wyłączenia obowiązują w danej polisie, możemy się rozczarować. I choć na zakres wyłączeń klient zwykle nie ma wpływu, może uniknąć nieprzyjemności… mówiąc prawdę. Posłużę się przykładem – pewien klient, podpisując umowę AC, nie poinformował, że w samochodzie wymontowano immobiliser. Auto, które ubezpieczał, ma takie urządzenie zamontowane fabrycznie – więc nie weryfikujemy tego dodatkowo. Doszło do kradzieży i klient nie otrzymał odszkodowania ze względu na brak wymaganych zabezpieczeń.

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl