KUPIŁES AUTO – CO DALEJ ?

Stałeś się posiadaczem swoich wymarzonych czterech kółek? Gratuluję! Jednak ważne jest, abyś pamiętał o kilku ważnych kwestiach oprócz zatankowania baku do pełna.

Podczas zakupu pojazdu oprócz otrzymania dokumentu potwierdzającego jego zakup (np. umowa kupna-sprzedaży, faktura), sprzedający powinien przekazać Ci aktualną polisę OC. Jeśli auto nie ma ważnego ubezpieczenia, jeszcze tego samego dnia przyjdź lub zadzwoń do najbliższego biura J. Limanówka aby wykupić polisę. Jej brak skutkuje naliczeniem bardzo wysokiej kary przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, która może wynosić ponad 1 000 zł za jeden dzień przerwy w ubezpieczeniu!

Jeśli jednak poprzedni właściciel przekazał Ci ważną umowę OC to pamiętaj, iż taka polisa nie odnowi się na kolejny rok a Towarzystwo Ubezpieczeniowe może przeliczyć składkę po Twoich zniżkach, czyli dokonać tzw. rekalkulacji. Aby jeździć i spać spokojnie, zapraszam Cię do naszego biura tuż po zakupie auta – nasi doradcy sprawdzą czy polisa jest w pełni opłacona, przepiszą umowę na Twoje nazwisko lub poszukają korzystniejszej oferty.

Oprócz załatwienia formalności z obowiązkowym ubezpieczeniem OC, pamiętaj zgłosić zakup pojazdu do Wydziału Komunikacji, gdzie otrzymasz nowy dowód rejestracyjny oraz udać się do Urzędu Skarbowego – jako kupujący w większości przypadków musisz opłacić podatek od czynności cywilnoprawnych. Sprawdź też czy auto ma ważne badania techniczne.

Wszystkie wyżej wymienione czynności najlepiej załatwić w pierwszych dwóch tygodniach od zakupu auta.

Opracowanie Sylwia Konopacka Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Gdańsku

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl