Autocasco w pigułce

Jaki wariant dla ciebie? Autocasco jest to ubezpieczenie dobrowolne dla pojazdów mechanicznych np. samochodów, motocykli. Służy to ochronie pojazdy wraz z wyposażeniem przed utratą, kradzieżą czy uszkodzeniem spowodowanym poprzez inną osobę czy samego właściciela.

Wpływ na wysokość składki mają warunki ubezpieczenia i ograniczenia.

Przy wyborze wariantu należy kierować się najpierw jaki ma być zakres ubezpieczenia np. czy jest udział własny w szkodzie i gdzie będą wykonywane naprawy. Tego wszystkiego dowiesz się od naszych doradców.

1.Autocaso możemy  wykupić w wariancie ASO – naprawy w takim wariancie będą w serwisach danej marki auta. Jest to najlepsza opcja dla aut nowych lub aut kilkuletnich.

Należy zwrócić uwagę na podział wariant z amortyzacją i amortyzacja zniesiona.

– Polisa z amortyzacją jest tańsza = polega to na wycenie szkód z uwzględnieniem zużycia poszczególnych części  pojazdu.

– Amortyzacja części zniesiona oznacza wypłatę bez pomniejszenia wartości w związku z ich zużyciem

Ważne – udział własny w AC(inaczej franszyza redukcyjna) – jeśli  znajdzie się takie określenie to oznacza jaką część wartości szkody musi pokryć osoba wykupująca polisę z własnej kieszeni, nie więcej i nie mniej niż wskazano na polisie.  Odszkodowanie wypłacone zostanie pomniejszone o wartość ,którą ubezpieczony wziął na siebie w przypadku uszkodzenia lub kradzieży pojazdu.

Np. Franszyza integralna wynosi 100zł a szkoda 200zł , w tym przypadku ubezpieczyciel wypłaci całe odszkodowanie

Np. Franszyza integralna wynosi 100zł a szkoda 800zł ,w takim przypadku ubezpieczyciel wypłaci 700zł

Można się także spotkać z pojęciem franszyza integralna To kwota ,do wysokości której ubezpieczyciel nie odpowiada za szkodę. Jeśli natomiast wartość szkody przekroczy tę kwotę , zostanie wypłacona przez ubezpieczyciela cała należna kwota.

Np. szkoda wynosi 400zł a franszyza redukcyjna 500zł w takim przypadku nie będzie wypłaty odszkodowania

Np. szkoda wynosi 900zł a franszyza redukcyjna 500zł, w takim przypadku zostanie wypłacona cała kwota za szkodę

 

2.Wariant  drugi różnie nazywany przez towarzystwa np. warsztatowy lub partnerski.

Jest to opcja dla osób którym nie zależy na naprawach w serwisach lub dla klientów którzy mają auta kilku letnie np. 5letnie czy 7 lub 9 letnie a chcą się zabezpieczyć nie tylko od kradzieży ale także od innych szkód.

Ten wariant daje możliwość wyboru co do wypłaty odszkodowania –np. gotówka do ręki w formie kosztorysu lub pokrycie kosztów w warsztatach wskazanym przez towarzystwo. Wyboru dokonuje klient po szkodzie

Nasi doradcy na pewno pomogą w wyborze odpowiedniego wariantu i wskażą korzystne dostępne opcje.

Rynek ubezpieczeń także proponuje MiniCasco . Ubezpieczenie to skierowane jest do właścicieli starszych aut, którzy obawiają się kradzieży, pożaru bądź utraty całkowitej pojazdu.

Jednak należy zwrócić uwagę na zakres MiniCasco w zależność od towarzystwa bo są one bardzo różne. W jednych jest tylko kradzież i utrata całkowita pojazdu a w innych będą także szkody powstałe przez żywioły i zwierzęta, czyli takie na które klient nie ma większego wpływu.

 

Opracowanie:

Angelika Połom Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Pruszczu Gdańskim

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl