Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

W obecnych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez sprzętów AGD i RTV, codziennie używamy telefonów, laptopów, tabletów, płyt indukcyjnych i innych.

Zakup sprzętu elektronicznego nie jest tani.  W przypadku pożaru, kradzieży czy zalania, bez ubezpieczenia, musimy szkodę naprawić z własnej kieszeni. Dlatego ważne jest, aby dobrze wycenić swój sprzęt elektroniczny. Wiele towarzystw zastrzega sobie wiek sprzętu do 5 lat, licząc od daty produkcji.

Ubezpieczając dom czy mieszkanie uwzględnij wartość swoich sprzętów elektronicznych, ponieważ należą one do ruchomości domowych.

Często podróżujesz i korzystasz z laptopa lub telefonu? Masz swoją firmę? Możesz ubezpieczyć sprzęt elektroniczny stacjonarny jak i przenośny. Za opłatą dodatkowej składki możesz także rozszerzyć ochronę poza terytorium Polski. Takie ubezpieczenie ochrania od wszystkich ryzyk, tzw. All Risk.

Do ubezpieczenia sprzętu elektronicznego potrzebny jest wykaz, z danymi identyfikacyjnymi, zawierający nazwę, rok produkcji, typ, model, numer fabryczny albo inwentarzowy.

Do podstawowej ochrony za sprzęt elektroniczny należy ochrona przed kradzieżą, pożarem, zalaniem, awarią. Towarzystwo nie pokryje szkód, które są na przykład wadą estetyczną, sprzęt jest na  gwarancji producenta, defekt, o którym ubezpieczający wiedział, czy wady, które są następstwem zużycia.

Pamiętaj także, że warto wykupić OC w życiu prywatnym – na wypadek gdybyś niechcący uszkodził np. laptopa osobie trzeciej.

Opracowanie:

Alicja Rynkiewicz Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Gdyni

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Dokumenty w formacie PDF / ZIP

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl