Raty w ubezpieczeniach

Od 5% do 35% więcej zapłacisz za ubezpieczenie OC jeśli rozłożysz składkę na raty. Większość towarzystwa  rozłoży składkę na 2 i 4 raty, nieliczne tylko na 2 raty. Można także rozłożyć składkę na 12 rat, poprzez podpisanie umowy kredytowej z bankiem (polisa zostaje opłacona od razu a klient opłaca raty). Nie jest to odpowiednia opcja dla osób chcących sprzedać samochód.

Rozwiązanie 12 rat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klienta, dając mu do dyspozycji taką formę wniesienia opłaty w comiesięcznych ratach. W asyście naszego doradcy, Klient akceptuje wniosek i umowę poprzez hasło sms (klient nie podpisuje żadnych dokumentów). Wypełnienie wniosku i udzielenie odpowiedzi na krótkie pytania oraz oczekiwanie na decyzję kredytową trwa kilka minut.

Pamiętaj:

WAŻNE! Jeśli zalegasz z opłaceniem składki OC, ubezpieczyciel nie przedłuży ci  automatycznie umowy na kolejny rok!!

Pamiętaj o tym ,bo już za jeden dzień przerwy w ubezpieczeniu OC samochodu są duże kary. Wysokość kary jest zależna od kwoty minimalnego wynagrodzenia brutto. Wysokość na październik 2020 dla samochodów osobowych kształtuje się następująco:

Przerwa do 3 dni – 1020 zł

Przerwa do 4-14 dni – 2600 zł

Przerwa powyżej 14 dni – 5200 zł

Zakład ubezpieczeń wypłaci odszkodowanie z Twojego OC nawet jeśli zalegasz z częścią składki. Jest to fatalny układ dla firmy ubezpieczeniowej bo nie może wypowiedzieć umowy OC – stąd tak duże zwyżki za zawarcie polisy na raty. Raty OC dla firmy ubezpieczeniowej to znaczne ryzyko finansowe. Nadrzędny jest w tym przypadku interes poszkodowanego – chcesz otrzymać odszkodowania z OC sprawcy niezależnie czy sprawca ma jakieś zaległości.

 W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych i nie opłacenia kolejnych rat ubezpieczyciel może postąpić na dwa sposoby. Firma ubezpieczeniowa wysyła list, z ponagleniem zapłaty i określonym ostatecznym 7-dniowym terminem do zapłaty pod rygorem wypowiedzenia umowy ubezpieczenia. Drugi sposób to późniejsza windykacja składki.

Zaległości wobec firmy ubezpieczeniowej skutkują takimi konsekwencjami jak powiększenie raty o odsetki ,wpisem do KRD i innych biur informacji gospodarczej, przekazaniem długu firmy windykacyjnej, później możesz mieć problem z uzyskaniem np. kredytu w banku bądź w przyszłości wykupienia OC na raty.

Cześć towarzystw ma zasady ustalone tak, że musisz zapłacić 1 ratę najpóźniej w dzień rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej a w innych termin zapłaty jest późniejszy jak 7 lub nawet14 dni od daty podpisania umowy.

Im więcej rat, tym wyższa cena , przed wyborem płatności na raty, przelicz czy ci się to opłaca.

Jeżeli planujesz  szybko sprzedać auto a kończy Ci się polisa OC – polecamy zakup polisy OC na 4 raty. W pewnym uproszczeniu polega to na tym że płacisz jedną ratę z czterech,  następnie sprzedajesz auto, zgłaszasz nam fakt sprzedaży i nie opłacasz kolejnych rat.

 

Opracowanie:

Angelika Połom Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Pruszczu Gdańskim

 

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl