Pęknięta szyba

Pęknięta szyba w samochodzie to częsty problem. Przednia szyba narażona jest na uderzenia kamieni i innych rzeczy, które wyskakują spod opon jadących przed nami samochodów.

Warto zapamiętać, że zgodnie z prawem, uszkodzona szyba może być przyczyną zatrzymania przez policję. Kontrolujący policjant może ukarać kierowcę mandatem lub zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu. Dlatego warto w takim przypadku skorzystać z assistance.

 

 Przy badaniach technicznych auta, diagnosta zapewne odmówi przedłużenia ważności badań.

Wszelkie ubytki lub rysy mogą spowodować oślepienie refleksami świetlnymi, dodatkowo zły stan szyby ma wpływ na podróżowanie w nocy i jazdę w słoneczny dzień jeśli chodzi o pole widzenia kierowcy.

 

Prawdopodobnie nie każdy o tym wie, że jeśli zobaczymy pęknięcie na szybie to czym prędzej powinniśmy zakleić to miejsce taśmą klejącą. To wszystko po to, aby nie dostał się brud. Może mieć to zły wpływ na naprawę pęknięcia.

 

Szyby przednie wykonywane są ze szkła laminowanego, który charakteryzuje się większą wytrzymałością niż szkło hartowane. Delikatne pęknięcia nie powinny szkodzić i da się je naprawić. Do naprawy kwalifikują się tak zwane „pajączki” i oka o średnicy 2,5cm i znajdują się decymetr od krawędzi szyby oraz pęknięcia do 10cm długości i które są min 10cm od krawędzi. W innych przypadkach należy wymienić szybę.

Pomocne w takim przypadku jest wykupienie opcji szyby przy ubezpieczeniu OC na samochód. Koszt jest niewielki bo w granicach 80-150zł. Kupując ubezpieczenie szyb należy pamiętać, że warunki ich ochrony mogą się różnić w każdym towarzystwie. Chodzi o udział własny i sumę ubezpieczenia czyli kwota, do której ubezpieczyciel odpowiada za szkodę (naprawę i wymianę szyby). Udział własny to koszt jaki właściciel musi ponieść z własnej kieszeni. Towarzystwa różnie ustala ich wysokość np. 100zł udział własny albo 10%, 20%.

Szkoda z ubezpieczenia szyb przy jednoczesnym wykupie autocasco chroni zniżki AC właściciela, gdy jest  kontynuacja ubezpieczenia w tej samej firmie. W innych towarzystwach szkoda szybowa może obciążyć zniżki w autocasco. W dodatku do wymiany używana jest szyba alternatywna czyli szyba o porównywalnej jakości z oryginalną, ale dystrybuowana poza siecią oficjalnego producenta lub importera pojazdów.

Na pewno dodatkowa ochrona szyby może być bardzo przydatna, szczególnie właścicielom, którzy nie posiadają autocasco. Składka za ubezpieczenie szyb jest niewielka w porównaniu z kosztami wymiany szyby.

Opracowanie:

Angelika Połom Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Pruszczu Gdańskim

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl