OC farmaceuty i aptekarza

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla farmaceuty nie jest obowiązkowe, decyzja o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej zależy więc od zainteresowanego aptekarza.

Podejmując decyzję o wykupieniu polisy OC, warto wiedzieć, z jak szerokim zakresem odpowiedzialności można mieć do czynienia. Każdy farmaceuta pracujący w aptece odpowiada za wykonywane przez siebie czynności zawodowe, do których należy prawidłowe wydawanie produktów leczniczych i wyrobów medycznych, sprawdzanie ich jakości, udzielanie o nich informacji oraz sporządzanie leków recepturowych i aptecznych.

OC farmaceuty za szkody na osobie lub w mieniu wyrządzone osobom trzecim w związku z wykonywaniem zawodu farmaceuty obejmuje min. szkody związane z:
– wydaniem leku innego niż zamówiony,
– OC za produkt w zakresie leków przygotowywanych na miejscu
– wydaniem leku zepsutego, sfałszowanego
– wydaniem leku przeterminowanego, o ile przekroczenie terminu ważności nie było większe niż 90 dni.
– wydaniem leku na bazie sfałszowanej recepty ( o ile odpowiedzialność za takie działanie można przypisać ubezpieczonemu)
– wyrządzone wskutek rażącego niedbalstwa

Inne zasady ubezpieczenia dotyczą kierownika czy właściciela apteki. Tutaj jego odpowiedzialność jest większa stąd zakres ochrony też jest większy. Kierownik apteki odpowiada za należytą organizację pracy w aptece, za przyjmowanie, przechowywanie i identyfikację leków.  Jest odpowiedzialny za aseptyczne warunki sporządzania leków, za zakup leków wyłącznie z hurtowni farmaceutycznych. Na kierowniku apteki ciąży też odpowiedzialność za przekazywanie informacji o działaniach niepożądanych leków oraz o podejrzeniu lub stwierdzeniu, że dany lek nie odpowiada wymaganiom jakościowym. Pilnuje wstrzymywania lub wycofywanie z obrotu i stosowania określonych leków jeśli zachodzi taka konieczność. Odpowiada też za nadzór nad praktykami studenckimi, praktykami techników farmaceutycznych, za prowadzenie ewidencji zatrudnionych farmaceutów i techników farmaceutycznych oraz przekazywanie okręgowej izbie aptekarskiej danych do rejestru farmaceutów.

W naszej Agencji znajdą Państwo propozycje ubezpieczenia OC farmaceuty i aptekarza z wielu Towarzystw. Nasi doradcy pomogą wybrać najkorzystniejszą formę ubezpieczenia.

więcej o OWU: https://limanowka.pl/porady/owu/

Opracowanie

Agata Wojewska

Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Gdańsku

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Dokumenty w formacie PDF / ZIP

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl