Koszty poszukiwania i usunięcia przyczyny szkody

Koszty poszukiwania i usunięcia przyczyny szkody jest klauzulą konieczną w ubezpieczeniu mieszkania. Są to uzasadnione i udokumentowane koszty wykonania czynności, których celem jest rozpoznanie uszkodzonych elementów wywołujących szkodę, np. zalanie mieszkania sąsiada czy awarię instalacji i przywrócenie ich do stanu sprzed szkody.

Niektóre towarzystwa zastrzegają sobie, że koszty poszukiwania i usunięcia przyczyny szkody działać będą wyłącznie wewnątrz objętego ochroną domu lub mieszkalnia, budynku gospodarczego lub garażu wolnostojącego, oraz , że dotyczą tyko zalania.

Ubezpieczony powinien udokumentować poniesione koszty np. kucia podłogi czy ściany łazienkowej w celu znalezienia przyczyny zalania sąsiada.

Suma do jakiej ubezpieczający może dostać zwrot za koszty poszukiwania i usunięcia przyczyny jest uzależniona od warunków umowy, oraz od tego czy ubezpieczenie obejmuje All Risk, czy jest od ryzyk nazwanych. Przeważnie jest to około 10-15% wartości nieruchomości.

Opracowanie:

Alicja Rynkiewicz Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Gdyni

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Dokumenty w formacie PDF / ZIP

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl