Jak ubezpieczyć food truck?

Właściciele pojazdu jakim jest food truck powinni pomyśleć o jego ubezpieczeniu nie tylko w ramach obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pojazdów mechanicznych. Ten rodzaj polisy reguluje ustawa o obowiązkowych ubezpieczeniach i jest ona obowiązkowa dla wszystkich pojazdów, niezależnie czy jest to auto osobowe, czy pojazd gastronomiczny  o specjalnym przeznaczeniu jakim jest wyżej wspomniany food truck.

Jak zatem ubezpieczyć food truck? Pojazd można zabezpieczyć polisą Autocasco. Chroni ona  od zdarzeń losowych takich jak gradobicie, uszkodzenia parkingowe, wypadek czy kradzież. Jeśli dodatkowo chcesz ubezpieczyć wyposażenie swojego food trucka, które często jest bardzo kosztowne, to warto zainteresować się polisą oferowaną przedsiębiorcom.

Specjalny produkt dedykowany właścicielom food trucków stworzyło towarzystwo Warta. Jest to pakiet SMARTBIZNES. To ubezpieczenie przeznaczone jest dla firm związanych z handlem lub usługami.

W zakresie jest ochrona mienia wewnątrz mobilnego punktu gastronomicznego takiego jak:

  • Szafki
  • Lodówki
  • Elementy grzewcze, piece
  • Opiekacze, frytkownice itp.
  • Środki obrotowe tj. produkty spożywcze
  • Wartości pieniężne
  • Mienie osób trzecich.

Warta odpowiada za szkody polegające na utracie, zniszczeniu lub uszkodzeniu ubezpieczonego mienia powstałe w okresie i miejscu ubezpieczenia w następstwie jakichkolwiek zdarzeń losowych. W ubezpieczeniu mienia w food trucku niezbędne jest rozszerzenie zakresu o mobilne użytkowanie. Dodatkowo można ubezpieczyć mienie od dewastacji, awarii sprzętu elektronicznego czy chłodni, co przy prowadzeniu mobilnego punktu gastronomicznego jest bardzo prawdopodobne.

W pakiecie polisy jest też OC, czyli „odpowiedzialność cywilna ubezpieczającego za szkody rzeczowe i osobowe wyrządzone osobom trzecim w związku z prowadzeniem działalności określonej w umowie ubezpieczenia i posiadanym mieniem, które jest wykorzystywane w takiej działalności, do naprawienia których Ubezpieczający jest zobowiązany w myśl przepisów prawa” (zapis pochodzi z OWU WARTA SMARTBIZNES). W ubezpieczeniu OC ważne jest, by rozszerzyć ochronę o dodatkowe klauzule np. szkody związane z przeniesieniem chorób zakaźnych lub zakażeń, OC pracodawcy, OC najemcy o ile ubezpieczający korzysta z urządzeń podstawie umowy najmu, dzierżawy lub umowy o podobnym charakterze.

Już wiemy jak ubezpieczyć food trucka. A jak ubezpieczyć jego właściciela? Tutaj warto zastanowić nad wykupieniem dodatku jakim jest ubezpieczenie NNW. To rozszerzenie daje możliwość otrzymania odszkodowania za stały uszczerbek na zdrowiu oraz śmierć ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Opisane warianty ubezpieczenie, oprócz polisy OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, są ubezpieczeniami dobrowolnymi, jednak by spać spokojnie i nie martwić o swój dorobek, warto pomyśleć o dodatkowej ochronie.

Opracowanie:

Sylwia Konopacka Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Gdańsk

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Dokumenty w formacie PDF / ZIP

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl