Ubezpieczenie domu w budowie

Zastanawiasz się gdy budujesz, bądź remontujesz istniejący dom nad bezpieczeństwem swojej inwestycji? Bardzo dobrze!

 

Towarzystwa Ubezpieczeniowe  wychodzą naprzeciw i oferują szeroki wachlarz ubezpieczeń domu w budowie. Takie ubezpieczenie  to produkt dobrowolny, a polisa dla domu w budowie może obejmować oprócz ochrony od powodzi, pożaru, huraganu lub innych zdarzeń losowych także inne zdarzenia oraz ryzyka, jak kradzież z włamaniem. Ten dodatek ogranicza się tylko do pozostawionych na terenie domu materiałów budowlanych, narzędzi itp.

Jaki jest warunek ubezpieczenia domu w budowie od kradzieży z włamaniem? Dom musi być w stanie zamkniętym surowym, czyli posiadać pełne zadaszenie i zamknięte wszystkie otwory zewnętrzne, jak miejsca na okna i drzwi.

Właściwie, ubezpieczenie domu w budowy od kradzieży to obecnie niemal konieczność. Zniknąć może także to, co już zostało zamontowane wewnątrz domu. I właśnie tego dotyczy zdecydowana większość ubezpieczeń domów w budowie od kradzieży. Polisa będzie najczęściej chroniła elementy stałe, a więc wszystkie przedmioty, zamontowane i których odłączyć nie można bez użycia narzędzi. Elementem stałym nie będą więc meble, ale wbudowany sprzęt AGD, armatura łazienkowa czy kominek już tak.

Ubezpieczenie domu w budowie  jest wykupywane na 12 miesięcy. Po tym czasie może być odnowiona u tego samego bądź innego ubezpieczyciela. Może się zdarzyć, że zakończenie budowy (odbiór techniczny i wprowadzenie lokatorów) nie pokryje się z terminem zakończenia umowy polisowej. Co wtedy możemy zrobić?

Wtedy mamy 2 rozwiązania, możemy zmienić w umowie przedmiot ubezpieczenia na dom mieszkalny (i skorzystać z niedostępnych wcześniej rozszerzeń),pokrywając różnicę w składce, lub zapytać ubezpieczyciela o rozwiązanie polisy i zwrot niewykorzystanej składki. Metoda zależy od towarzystwa, w którym wykupiliśmy ubezpieczenie domu w budowie.

Opracowanie

Agata Wojewska Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Gdańsku

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl