Dewastacja

Dewastacja w aspekcie ubezpieczeń nieruchomości oznacza bezprawne i umyślne działanie osób trzecich , powodując szkody na mieniu (drzwi, okna,  ściany itd.) Dewastacja może obejmować zarówno szkody wyrządzone na murach ,drzwiach, oknach i ścianach oraz elementów stałych czy elementach ruchomych.

Ryzyko dewastacji można włączyć do polisy nieruchomości. Należy jednak pamiętać, że towarzystwa różnie definiują dewastację. Niektóre towarzystwa określają dewastację jako każde umyślne przysporzenie uszkodzenia ubezpieczonej nieruchomości przez osoby trzecie , inne zaś zastrzegają ,że szkoda musi towarzyszyć kradzieży z włamaniem.

 

Jak definiowana jest dewastacja dowiemy się z OWU danego towarzystwa. Należy zwrócić uwagę na pokrewne 3 ryzyka – wandalizm, graffiti, dewastacja , ponieważ są różnie interpretowane w towarzystwach.

W części towarzystw  dewastacja jest w pakiecie, a czasami trzeba dopłacić niedużą kwotę np. 9zł, 19zł. Towarzystwa ustalają indywidualne zasady odszkodowania – mogą one być naliczane kwotowo lub procentowo od sumy ubezpieczenia (np. 5000zł lub 10000zł albo  10% SU czy 20% SU). Zapytaj o szczegóły naszego doradcę ubezpieczeniowego.

Opracowanie:

Angelika Połom Doradca Ubezpieczeniowy

Oddział w Pruszczu Gdańskim

0
lat doświadczenia
0
ponad milion zawartych polis
0
oddziałów
NASZE WARTOŚCI

PROFESJONALIZM

Rynek ubezpieczeń i oferta stale się zmieniają, dbamy o to aby nasza wiedza była aktualna, a oferta najlepsza z możliwych.

RELACJE

Stawiamy na długoterminową współpracę, dlatego z najwyższą starannością przygotowujemy ofertę i dbamy o klienta.

POUFNOŚĆ

Poufność jest kluczowa w branży ubezpieczeniowej, to również jeden z filarów naszej działalności.

UBEZPIECZENIA

MULTIAGENCJA

Copyright © Limanówka 2020 | www.informatyk-starogard.pl
Copyright © Limanówka 2020
www.informatyk-starogard.pl